Čili... Já:-D

Čili... Já:-D

O Máje
Tak trochu o mně...

V první řadě se jmenuji Marie - ale všichni mi od malička říkají Májo (a proto asi Májino:-)


Kupodivu, jsem stále ještě zahradnice - spoustě lidem moc dohromady zahrady a dorty nejdou, ale podle mě je to jenom velký omyl. Ta povolání mají k sobě velmi blízko. Člověk se může vyřádit, odreagovat a navíc.. obojí se doplňuje - zahrady jsou běh na dlouhou trať. Chvíli trvá než se ukážou v plné kráse. Kdežto dorty, ty si vychutnáte teď... v tom případě bych se měla do vkusu trefit všem:-) Ale vzhledem k rozmanitosti lidí... no, je to nesmysl:-)

Jak jsem se dostala k dortům netřeba zdůrazňovat, je to napsáno v historii. A vůbec, je snad někdo kdo jako malý neplácal něco z modelíny? Snad jen ještě připíšu, že jsem absolvovala rekvalifikační kurz na cukráře (což byl jeden z mých snů) a tím pádem se nedá říct, že bych byla úplný laik. S klidným svědomím mi můžete svěřit svoje chuťové buňky:-) Měly by být spokojené.

Joooo... a miluju žirafy!!!
To kdyby jste měli vážně zájem - tak abych o tom taky věděla:-D

Asi je důležité zmínit, kde že se to vlastně vyskytuji:-)

Praha a její okolí to vystihuje nejlépe - v téhle oblasti není nic daleko ani blízko:-) Tak dobře, blízko je toho spousta:-)

Kontakty

e-mail: Gachna@seznam.cz
ICQ: 175210975
Skype: Gachna
Pokud se Vám do několika hodin neozvu nejspíš nejsem na internetu.

Ovšem neklesejte na mysli - já se vrátím:-)

Dobrůtky, ve kterých je jako tajná přísada ne špetka, ale hrst lásky...

Historie...

Jak začít?

V dnešní anonymní době počítačů a online komunikace se jaksi všichni ztrácíme a vzájemně odcizujeme. Proto je zřejmě někdy snazší představit se na webu, než v reálu.
Ovšem myslím si, že to není zase tak důležité. Na téhle stránce nejde o mě, ale o dorty (až budu chtít zveřejňovat svoje pocity, založím si blog - ono k tomu třeba ještě dojde:-).

Historie dortů u mě sahá tak na základní školu, kdy mi zdánlivě poprvé při hodinách vaření vrazili do ruky vařečku a chtěli po mně, abych udělala palačinky - či co to bylo. Pamatuju si, že většina spolužaček téměř ani nevěděla, co to vařečka je, ale já jsem díky svojí mamce byla v obraze. Z kuchyně mě mamina nevyhnala už od malička. Ale to je vaření, měla bych se vrátit k dortům.

První dort jsem dělala, když mi bylo tak 8. Teď už bych ho na světlo boží nevytáhla, ale tenkrát jsem na něj byla hrdá - těsto se výjimečně nesrazilo, krém tedy popravdě křupal a čokoláda byla hrudkovitá. Bez chybičky na něm byla asi jenom marmeláda - kupovaná. Snědl se!!! To je na tom asi ta nejdůležitější informace.

Po tomto historickém mezníku jsem se dortům věnovala jen tak sporadicky - byla jsem spíš na pečení buchet a koláčů.

V roce 2006 ale přišel řekněme zlom. Uvědomila jsem si, že mě to láká k něčemu poněkud více tvůrčímu, než je jen sypání drobenky na ovoce. A tak začaly moje první experimenty s marcipánem.
Jeden z prvních

Jeden z prvních

Pak už to šlo, řekla bych, celkem rychle a postupně jsem se propracovávala ke složitějším dortům, kde už nechyběly ani postavičky.
Beruška

Beruška

Hrdinský

Hrdinský

Dnes už se snažím plnit i ta hodně zvláštní přání zákazníků - zpravidla se jich taky hned chytnu, protože to je přeci výzva. Ale záhy zjistím, že ne všechno lze provést tak, jak by si člověk představoval:-) Pak se musím vracet na zem:-) A to je často škoda:-)
Horolezci

Horolezci

Potápěčský

Potápěčský

Pirátský

Pirátský

Notebook

Notebook

Co dodat? Dneska už jsou možnosti výroby dortů na takové úrovni, že by se člověk kolikrát divil, jak to ti cukráři vlastně zvládnou? Ale zvládnou. Občas mám tedy dojem, že to je na hranici poživatelnosti - ale kdo by chtěl mít na svatbě krásný, ale nejedlý dort?:-)
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Dobroty ode mně pro Vás:-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one